Trigonometri Kitap Önerileri AYT 2018

Trigonometri’ye nasıl çalışmalısınız ve trigonometri kitap önerileri yazımıza hoşgeldin kanka. Bugün trigonometriyi hiç bilmiyorum diyenler için bile kitap önerilerinde bulunduk. Trigonometri ilk defa çalışıyorsan, veya mezunsan. Bu sayfada herkese önerebileceğimiz kadar kitap var. Üniversite Blog saygılarla sunar..

TAVSİYE YAZI –> | Güvenilir Online Kitap Siteleri

Trigonometri Kitabı Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

  • Çözümlü kitaplar almaya özen gösterin, çözemediğiniz soruların çözümlerini öğrenmeniz gerekiyor.
  • Yeni müfredat kitaplar alın, 2015 basımdan önceki kitapları almamanızı öneririz.
  • Trigonometri sıfır ise, yani hiç bir şey bilmiyorsanız, gidip Apotemi gibi üst seviye yayınlar almanızın size faydası olmayacaktır. Güray Küçük, Sonuç vb. yayınlarla başlayabilirsiniz.

Trigonometri Kitap Önerileri AYT

Karekök Trigonometri Sıfır Fasikülü AYT

Trigonometri’yi hiç bilmiyorum diyorsan, sana önerebileceğim en iyi kitap. Bol bol örnekli, kitabın çözümlerini de internette bulabileceğinizi düşünüyorum. Sabırla çözüp tüm kitabı bitirirseniz çoğu trigonometri sorularını çözebileceğinize inanıyorum.

Ayrıca kitapta Üniversite sınavlarında çıkmış sorularda bulunmaktadır.

trigonometri kitap önerileri
trigonometri kitap önerileri

Güray Trigonometri Fasikülü AYT

Eğer önceden Güray Küçük yayınlarının herhangi bir fasikülünü çözdüyseniz ve beğendiyseniz çözmenizi mutlaka öneriyorum. Her konuyu ince ayrıntısına kadar öğreten bir kitaptır. Güray’ın diğer kitapları da öğreten seviyesindedir.

Ayrıca kitapta Üniversite sınavlarında çıkmış sorularda bulunmaktadır.

Güray Trigonometri Kitabı
Güray Trigonometri Kitabı

Kartezyen Trigonometri Öğreten Fasikülü

Kartezyen yayınlarının neredeyse tüm kitaplarını inceledim, ve her kitabını da beğeniyorum. Seviye olarak Güray’a benziyor. Zaten bu sayfada önerdiğim tüm kitaplar benzer seviyededir.

Kartezyen Trigonometri Fasikülü
Kartezyen Trigonometri Fasikülü

 

Aslında Trigonometri’yi fazla büyütmenize gerek yok, Geometri ile aranız biraz iyiyse rahatlıkla çözebilirsiniz 🙂 Saygılarla..

Trigonometri Nedir? Birazda genel kültür 🙂

Yunanca “trigon” ve ölçüm “metrio” sözlerinin birleştirilmesiyle oluşmuş bir terim. Üçgenlerin kenarları ile açıları arasındaki ilişkileri oluşturmak amacıyla kullanılır. Mısırlılar ve Babilliler, arazi ölçümlerinde, yapılarda, astronomide ve güneş saatinde trigonometriden yararlanmışlardır. Yani ilk zamanlardan bu yana popüler ve üçgen hesaplamalarını bulmakta kolaylık sağlıyor. Yani size gıcıklık olsun diye bulunmamış 🙂

Seninde önerdiğin kitap varsa yorum bölümünden bizlere gönderebilirsin.

Üniversite Blog tüm üniversite sınavı adaylarına başarılar diler. trigonometri kitap önerileri yazımızı okuduğun için teşekkürler.

trigonometri kitap önerileri
trigonometri kitap önerileri

Yorum Yap / Görüşünü Belirt