Türev Kitap Önerileri LYS YKS

Selam dostlar, ben türevi hiç bilmiyorum diyenlere müthiş kitaplar önereceğiz. Bizim tavsiye ettiğimiz kitapları çözdüğünüz taktirde türevi en iyi derecede anlayabileceğinizi düşünüyoruz. Zor kitapları listemize eklemedik, kolay ve orta seviyedeki Türev Kitap Önerileri kitapları listeledik.

Türev Kitabı Alırken Neye Dikkat Etmeliyim?

  • Soruların çözümlü olmasına dikkat edin, çünkü bu tür konularda yapamadığınız soruların çözümünü öğrenmeniz gerekiyor.
  • Soru örneğinin bol olduğu kitapları tercih edin, 1-2 soru ile konuyu bitiren kitapları almayın gereksiz.
  • Apotemi, karekök gibi kitapları almayın, hele sıfırdan başlayacaklara asla önermiyorum. İçerisi gereksiz sorularla kaynıyor, ayrıca şampiyon soruları da var. Siz şampiyonaya değil üniversite sınavına hazırlanıyorsunuz arkadaşlar.

Biz sizlere tavsiye ettiğimiz kitapları listeledik, incelemenizde fayda görüyoruz, buyrun.

Türev Kitap Önerileri

Kartezyen Türev Fasikülü LYS AYT

Abi ben türevi hiç bilmiyorum, bu sene ilk defa çalışacağım diyorsan, al kardeşim bu kitabı çöz. Bu fasikül serisinin amacı “konuyu kavratmak”. Türevi sıfırdan öğrenmek isteyenlere tavsiye ettiğimiz ilk kitaptır. Seviyesi kolay-orta. Fiyat olarak ise gayet uygun.

Türev Kitap Tavsiyeleri Kartezyen
Türev Kitap Tavsiyeleri Kartezyen

Çap Türev Fasikülü

Türeve sıfırdan veya az biraz biliyorum diyenlere önerdiğimiz kitap. Yine seviye olarak kartezyen e benzemekte, kolay – orta arası gidip geliyor. Fiyat olarak ise gayet uygun. Eğer Çap yayınlarının diğer kitaplarından herhangi birini çözdüyseniz zaten bu kitaba alışmanız uzun sürmeyecektir.

Kitabın en sevdiğimiz yönü tüm soruların kare kod okutup video çözümlü olması.

Cap Türev Fasikülü
Cap Türev Fasikülü

Körfez Türev Fasikülü

Son olaylardan sonra Körfez hala satılıyor, fakat işler kitap gibi firmalarda bulunmuyor. Yakınınızda kitapçı pasajı vs. varsa oralarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Orta seviye bir kitap. Türeve sıfırdan başlayacak birisine önermiyoruz, ama ben az ucundan biliyorum diyorsan sana öneriyorum.

Körfez Türev iyi midir
Körfez Türev iyi midir

Türev Zor bir konu mu?

Hayır, hiçte zor konular değil. Ama limiti öğrenmeden türev integral yapmanız biraz  zor olabilir. İlk önce limit temelini at sonra türev integrale başla. Biz sizler için yukarıda konuyu en iyi kavrayabileceğiniz türev kitaplarını listeledik, kafanızda bir fikir oluşması için.

Sizlerin de kitap önerileriniz varsa, hemen aşağıdan bizlere gönderebilirsiniz.

Yorum Yap / Görüşünü Belirt