TYT Matematik Soru Bankası Önerileri 2018

Değişen yeni sınav sistemine uygun tyt matematik soru bankası önerileri yazımıza hoşgeldiniz. Sizlere Temel Yeterlilik Testi (TYT) ye en yakın soru bankalarını listeleyeceğiz.

TYT Matematik Kitabı Alırken Neye Dikkat Etmelisin?

  • ÖSYM’ye en yakın kitapları alın, biz listemize sadece o kalıplarda kitapları ekledik.
  • Çözümlü kitaplar alın. Takıldığınız yerde o sorunun çözümünü öğrenmeniz gerekiyor. Bildiğiniz sorudan değil, bilmediğiniz sorudan fayda görürsünüz.
  • Seviyenize göre kitaplar alın, matematiğe sıfırdan başlıyorsanız gidip Karekök almanızın bir manası yok, sıfırdan başlayıp Güray Küçük Fasikülleri ile ilk 10.000’e giren öğrencilerimiz var.

Gelin biraz da kitap listemize göz atalım, şimdiden iyi çalışmalar 🙂

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri

Güray Küçük Fasikülleri

Matematiğe sıfırdan başlayanlar için önereceğim kitaptır. Dur dur, benim matematiğim iyi diyorsan sana da öneriyorum. Çünkü her seviyeye hitap eden kitaplardan oluşuyor. Yani sınavda çıkabilecek tüm soru kalıplarını veriyor, ne eksik ne de fazla.

Aşağıdaki görselde setini koyduk, tek tek fasikülleri bulunmaktadır.

TYT matematik kitap önerileri Güray Küçük
TYT matematik kitap önerileri Güray Küçük

3D TYT Matematik | Tavsiye Kitap

Neden tavsiye ediyoruz? Kitabı bizzat inceledik, ÖSYM’ye %100 yakın sorularla kaynıyor. Fakat seviyesi orta – ileri düzey. Yani tekrar için alacaksanız öneriyorum, ama matematiğe sıfırdan başlayacak arkadaşları biraz zorlayacaktır.

Ayrıca YouTube Hocalara Geldik kanalında sorularının çözümleri yapılıyor.

3d matematik, tyt matematik soru bankası
3d matematik, tyt matematik soru bankası

Bilgi Sarmal TYT Matematik Soru Bankası

Yukarıdaki 3D matematik soru bankasına benzer bir kitaptır. ÖSYM’ye %100 yakın bir kitaptır. Ayrıca kitabın içinde bulunan bilgi kutuları hoşumuza gitti, unuttuğunuz bir kaç formülü size hatırlatıyor ve soruyu çözmenize yardımcı oluyor.

Kolay – Orta ve İleri seviye testleri var, yani her seviyeye hitap eden bir kitap. Tavsiye ediyoruz. TYT matematik soru bankası önerileri

tyt matematik soru bankası
tyt matematik soru bankası önerileri

Bu yazımızda sizlere ÖSYM’ye en yakın tyt matematik soru bankası önerilerinde bulunduk. Biz ÜniversiteBlog olarak istiyoruz ki, gereksiz kitapları çözmeyin, sizlere katkıda bulunacak kitapları inceleyin, çözün. Eğer yakınınızda bir kitapçı varsa, yukarıda listelediğimiz kitapları mutlaka orada da bir inceleyin, kafanızda fikir oluşsun.

Üniversite Blog tüm adaylara başarılar diler!

Diğer kitap tavsiyelerimiz için tıklayabilirsiniz

Yorum Yap / Görüşünü Belirt